All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
5KHz 150W CW Fiber Laser Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 150W |
| Operating Voltage (VAC): | 220V |
250W Single Mode Nanosecond Tunable CW Laser Green Fiber Laser
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 250W |
| Bandwidth 3dB(nm): | <1 |
2.5kw 400W CW Fiber Laser Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 400W |
| Cooling Mode: | Water-cooling |
Nanosecond continuous wave fiber laser 550W Single Mode
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 550W |
| Modulation Frequency: | 5-20KHz |
532nm 650W Linear CW Fiber Laser Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 650W |
| Modulation Frequency: | 5-20KHz |
550W 532 Nm Green CW Fiber Laser Single Mode Continuous Cabinet Type
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 550W |
| Maximum Power Consumption: | 6.5KW |
Green Single Mode CW Fiber Laser 700W Continuous Cabinet Type
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 700W |
| Maximum Power Consumption: | 6.5KW |
Green High Power CW Fiber Laser 800W Single Mode Continuous Cabinet
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 800W |
| Maximum Power Consumption: | 6.5KW |
200W QCW Fiber Laser Single Mode Nanosecond Femtosecond Green Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 200W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
Integrated 400W QCW Fiber Laser Single Mode Nanosecond Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 400W |
| Pulse Width: | <1.5ns |


