All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
120W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling Green Nanosecond Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 120W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
Remote Fiber Laser Obstacle Remover 700W Power Line Cleaning Machine
| Product Name: | Remote Fiber Laser Obstacle Remover 700W Power Line Cleaning Machine |
|---|---|
| Laser Power: | 700W |
| Working Scope: | 0~400m |
500W/1000W Fiber Laser Cleaning Machine Obstacle And Rust Remover For Litter Explosive Ordnance
| Laser Power: | 300W |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1080nm |
| Working Effective Distance: | 50-300m |
700W Power Grid Fiber Laser Obstacle Remover 1080nm
| Laser Power: | 700W |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1080nm |
| Working Effective Distance: | 0~400M |
Large Build Volume Dual Extruder Metal 3D Printer Green Fiber Laser Printing Machine for Pure Copper and Copper Alloys
| Model: | XH-M100G |
|---|---|
| Build Volume: | 100*100*100mm |
| Laser Source: | Continuous Single-mode Green Fiber Laser, Wavelength 532nm, 500w |
CW Green Continuous Wave Laser 350W Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 350W |
| Long Term Power Stability(%): | <3% |
QCW 50W Single Mode Green Laser Nanosecond Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 50W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
150W Green Ipg QCW Laser Single Mode Nanosecond Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 150W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
300W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 300W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
Nanosecond 160W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 160W |
| Pulse Width: | <1.5ns |


