All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
High Precision Green 3D Printer for Cu Material Development 350x350x500mm Build Volume
| CuCrNb Material Developing: | 30/60μm |
|---|---|
| Ta Material Developing: | 30/60μm |
| Spot Diameter: | 20-40μm |
Higher Energy Density Green Digital Creator For Printing Material Of Aluminum Alloy
| Shielding Gas: | XH Software |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Fiber Portable Laser Obstacle Rust Remover Litter Removal Cleaning Machine And Explosive Ordnance Disposal Power Line
| Laser Power: | 300W |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1080nm |
| Working Effective Distance: | 50-300m |
CuCrZr Material Developing 60/80μm Eco-friendly Printer Generation With Shielding Gas XH Software
| CuCrNb Material Developing: | 30/60μm |
|---|---|
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
| Spot Diameter: | 20-40μm |
Corrosion Resistance Water High Conductivity Fern 3D Fabricator for Production
| Printing Material: | Copper, Copper Alloy, Gold, Platinum, Refractory Metals, Aluminum Alloy, Titanium Alloy, High Temperature Alloy, Stainless Steel, Mold Steel, Etc. |
|---|---|
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
| High Thermal Conductivity: | Various Types Of Heat Sinks/heat Exchangers, Condensers; Heat Transfer-related Components |


