All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
40W CW Continuous Wave Fiber Laser Single Mode Nanosecond Green
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 40W |
| Long Term Power Stability(%): | <3% |
50W CW Green Continuous Wave Fiber Laser Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 50W |
| Operating Voltage (VAC): | 220V |
High Efficiency 60W CW Fiber Laser Single Mode Nanosecond
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 60W |
| Cooling Mode: | Water-cooling |
Single Mode Nanosecond CW Pulsed Laser Green 200W Fiber Laser
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 200W |
| Bandwidth 3dB(nm): | <1 |
700W Nanosecond CW Fiber Laser Single Mode 5-20KHz
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 700W |
| Modulation Frequency: | 5-20KHz |
Single Mode 750W Green CW Fiber Laser Cabinet Type
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 750W |
| Maximum Power Consumption: | 6.5KW |
Green QCW Fiber Laser 100W Integrated Single Mode Nanosecond Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 100W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
350W Green Ipg QCW Fiber Laser Integrated Single Mode Nanosecond
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 350W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
532nm Single Mode Picosecond Laser Green 60 Watt Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 60W |
| Pulse Energy: | 10-100uj |
Single Mode Picosecond Pulsed Laser Green 70W Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 70W |
| Pulse Energy: | 10-100uj |


