All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
1000W continuous green fiber laser (vertical integrated version)
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 1000W |
| Working Mode: | Continuous /modulation |
3000W High-power Continuous Green Fiber Laser With QBH Output Head
| Central Wavelength: | 532 |
|---|---|
| Average Power: | 3000W |
| Working Mode: | Continuous /modulation |
High-Power Green Fiber Laser for Welding and Cutting High Reflective Materials
| Average Power: | 3000W |
|---|---|
| Working Mode: | Continuous/modulation |
| Polarization State: | Random |
1000W continuous green fiber laser (split version)
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 1000W |
| Working Mode: | Continuous /modulation |
QBH Output Head Fiber Laser For Green Within AVC 380v Working Voltage
| Average Power: | 3000W |
|---|---|
| Working Mode: | Continuous/modulation |
| Refrigeration Mode: | Water-cooling |
Nanosecond Pulsed 30w Fiber Laser Marking Machine Green Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 30W |
| Pulse Width: | <2.5ns |
80W Single Mode Laser Picosecond Green Fiber Laser 532nm
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 80W |
| Pulse Energy: | 10-100uj |
Integrated Design 200W QCW Green Fiber Laser for High Precision Processing
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 200W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
500W Integrated QCW Fiber Laser Single Mode Nanosecond Green Fiber Laser
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 500W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
800W CW Fiber Laser Single Mode Nanosecond CW Green Fiber Laser
| Central Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 800W |
| Modulation Frequency: | 5-20KHz |


