All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
350W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling Nanosecond
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 350W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
450W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling Nanosecond
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 450W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
Nanosecond 100W Pulsed Green Laser Integrated Water Cooling
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 100W |
| Pulse Width: | <1.5ns |
Water Cooling Green Pico Second Laser 50-200W
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Average Power: | 100W/200W/300W/500W |
| Pulse Energy: | 10-100uj |
1280x1200mmx2000mm Green 3D Printer for High Precision Copper Alloy Printing
| Wear-resistant And Antibacterial: | Various Types Of Bearings, Gears, Pipeline Valves, Etc. |
|---|---|
| High Absorption Rate: | Covering High-reflective & Refractory Materials Such As Copper, Gold, Platinum, Aluminum, Tantalum, Tungsten, Etc., With A Wider Range Of Applicable Materials, Greatly Improved Molding Efficiency, And Effective Protection Of Optical Devices From Damage |
| Build Volume: | 160x160x200mm |
High Thermal Conductivity Green 3D Printer XH Software For Heat Transfer Components
| Wider Process Window: | Most Common Materials Process Development Is Simple And Fast, Greatly Improving Process Development Efficiency. |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
30μm Green 3 Dimension Printer Ag925 Material Developing With Green Technology
| CuCrZr Material Matched: | 40μm |
|---|---|
| Product Name: | High Quality Large Size 3D Printer Printing Size 350x350x500mm 3d Printer Metal Machine |
| CuCrZr Material Developing: | 60/80μm |
Antibacterial Green 3D Printer With Corrosion Resistant Bearings And XH Software
| Wider Process Window: | Most Common Materials Process Development Is Simple And Fast, Greatly Improving Process Development Efficiency. |
|---|---|
| Wear-resistant And Antibacterial: | Various Types Of Bearings, Gears, Pipeline Valves, Etc. |
| Overall Size: | 1280x1200mmx2000mm |
30μm Platinum Printing Material Green 3D Creator Device for Au Material Developing
| Cu Material Matched: | 30μm |
|---|---|
| Product Name: | High Quality Large Size 3D Printer Printing Size 350x350x500mm 3d Printer Metal Machine |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Green Laser Metal 3D Printer 160x160x200mm XH-M160G SLM CNC 3D Printer Metal Machine
| Small Spot: | Higher Energy Density, Easier Molding Of Refractory Metals And Other Materials, Excellent Printing Effect Of Detailed Features (minimum About 0.1mm), The Excellent Surface Quality Of Printed Parts |
|---|---|
| Overall Size: | 1280x1200mmx2000mm |
| Corrosion Resistance: | Water, Oil And Gas Pipeline Valves, Various Pumps And Valves, Coolers, Evaporators, Etc. |


