All Products
Keywords [ green fiber laser ] match 175 Products.
Green Fiber Laser 705×368×161 Water Cooling Spot Roundness 90% for Overall Size 705×368×161
| Solar/Photovoltaic Industry Processing: | Yes |
|---|---|
| Output Power: | Up To 500W |
| Spot Roundness: | >90% |
529Nm Central Wavelength Green Fiber Laser Continuous/Modulation Working Mode 100 Sets Monthly Supply
| Supply Ability Per Month: | 100 Sets |
|---|---|
| Average Power: | 3000W |
| Long Term Power Stability: | -1.5% |
Compact Green Fiber Laser 3D Casting Printer Metal 3D Printer for Pure Copper and Copper Alloys
| Model: | XH-M160G |
|---|---|
| Build Volume: | 160*160*200mm |
| Laser Source: | Continuous Single-mode Green Fiber Laser, Wavelength 532nm, Optional With 500W, 700W |
Green Fiber Laser Casting Printer Jewelry 3D Printer for Previous Metal
| Model: | XH-M100G |
|---|---|
| Build Volume: | 100*100*100mm |
| Laser Source: | Continuous Single-mode Green Fiber Laser, Wavelength 532nm, 500w |
705×368×161 Overall Size Green Fiber Laser with M2 1.3 Beam and Water Cooling
| 532nm: | 200W |
|---|---|
| Beam Quality: | M2<1.3 |
| Water Cooling: | Yes |
Glass Based Ink Removal Green Fiber Laser with High Spot Roundness
| Wavelength: | 532nm |
|---|---|
| Material Micromachining: | Yes |
| Pulse Width: | <1.5ns |
200um Core Diameter Green Fiber Laser 100 Sets Supply Ability per Month Continuous/Modulation Working Mode
| Polarization State: | Random |
|---|---|
| Refrigeration Mode: | Water-cooling |
| Working Voltage AVC: | 380v |
Maximum Power Consumption 3kw Green Fiber Laser with -1.5% Long Term Power Stability
| Working Voltage AVC: | 380v |
|---|---|
| Core Diameter: | 200um |
| Central Wavelength: | 529Nm |
3kw Green Fiber Laser with -1.5% Long Term Power Stability 1064nm Wavelength for Manufacturing Plant
| Working Voltage AVC: | 380v |
|---|---|
| Core Diameter: | 200um |
| Central Wavelength: | 529Nm |
3000W Green Fiber Laser with -1.5% Long Term Power Stability 1064nm Wavelength for Manufacturing Plant
| Working Voltage AVC: | 380v |
|---|---|
| Core Diameter: | 200um |
| Central Wavelength: | 529Nm |


